EKO AB369 to system, który wyrósł na doświadczeniach systemu EKO AB, o którym możesz przeczytać niżej. EKO AB369 bazuje jednak ściśle na matematycznych wytycznych, którymi są 3 główne zmienne o określonych odgórnie wartościach. Te zmienne i wartości są następujące: X=3, Y=6, Z=9. Ułożyłem takie równanie z tymi zmiennymi: (... + X + Y + Z) = 18. Dzięki temu równaniu jesteśmy w stanie stworzyć spójną teorię opisującą czynność sortowania odpadów. A w oparciu o tę czynnośc sortowania odpadów zbudować cały system ich odbioru i przetwarzania, czyli zorganizować na nowo cały recykling.
Założenia systemu EKO AB369 dają nam dużą elastyczność w postępowaniu z odpadami, nie są to jakieś zwykłe sztywne reguły
Wartości liczbowe zmiennych X,Y,Z nie są dobrane przypadkowo. 3,6,9 to liczby jakby to powiedzieć sterujące. Są one odpowiedzialne za przepływ energii w ludzkim ciele przez otwarte punkty jakimi są chooćby nasze oczy. Takich punktów jest 9 i są odpowiednio pogrupowane. Tę samą filozofię zastosowałem do organizacji przepływu materii w przestrzeni wokół nas. Może to kogoś przekona bardziej do tego rozwiązania, ale słynny inżynier i wynalazca Nikola Tesla powiedział kiedyś te słowa: "Gdybyś tylko znał wspaniałość liczb 3, 6 i 9, miałbyś klucz do wszechświata."
O szczegółach systemu EKO AB369, znaczeniu tych zmiennych i dlaczego mają one takie, a nie inne wartości przeczytasz na blogu. Zapraszam.
Przedstawiamy opracowanie pt:. "Prezentacja. System EKO AB" - Andrzej Bartoszkiewicz.Odpady komunalne, a czyste surowce. Gospodarka odpadami komunalnymi – dziś porażka, jutro sukces.
„System EKO AB to nowe spojrzenie na odpady, nie jako kłopot, ale jako źródło wysokiej jakości surowców wtórnych w długich i ciągłych seriach, jako napęd do rozwoju nowych technologii w recyklingu i produkcja surowców do wytwarzania energii ze źródeł odnawialnych. To system zgodny z unijną hierarchią postępowania z odpadami i gospodarką o obiegu zamkniętym - GOZ. Twórzmy razem nowy przemysł wydobywczy z odpadów." Andrzej Bartoszkiewicz
Połowa Polaków w ogóle nie brudzi sobie rąk segregacją odpadków, a druga połowa robi to nieregularnie, niekonsekwentnie, po łebkach. Wymówka jest na poczekaniu...
Rewolucja w segregacji śmieci w Płocku. Na największych osiedlach ustawiono osiem punktów, w których odbywa się podział odpadów. Wszystkie czyste, posortowane i przygotowane do dalszej obróbki. Są sprzedawane. Administracja zarabia, a mieszkańcy podkreślają, że wokół bloków wreszcie jest porządek i nie ma nieprzyjemnych zapachów.
W Izabelinie odpady nie są anonimowe. Inaczej jak w większych miejscowościach gdzie przeważa budownictwo wielorodzinne. Tu spółdzielnie mieszkaniowe nie mają mocnych narzędzi do egzekwowania segregacji odpadów. Trudno sprawdzać każdy worek wyrzucany przez mieszkańców. Za złe sortowanie można ukarać ogół, podnosząc wszystkim opłaty, ale to wylewanie dziecka z kąpielą. Jak sobie poradzić z problemem anonimowych odpadów? Ciekawym sposobem jest system działający na kilku osiedlach w Płocku.
Opracował: Sylwester Bogusiak