loader

color options

+48 516 385 392
info@369sortwaste.pl

STOP5! - odnosi się do ilości pojemników na śmieci zaproponowanych przez Ministerstwo Środowiska i Klimatu (MŚiK).


Obecna piątka jest błędem. Wprowadza to więcej zamieszania niż ułatwień w organizacji pracy przy sortowaniu odpadów. Dlatego bojkotujmy tą "Piątkę" i zacznijmy sortować wreszcie bardziej logicznie i naprawdę efektywnie, a poza tym łatwiej. Łatwiejsze rozwiązanie jest konieczne, gdyż dzisiaj zalegalizowana procedura na 5 pojemników wywołała falę zapytań w wyszukiwarkach i mnóstwo dywagacji w sieci na temat tego co nasze dzieci też muszą pojąć. Sortowanie bowiem musi być proste. Domowym sposobem nie potrzeba za wiele tak naprawdę robić przy sortowaniu metodą "369". Dzieci się jej nauczą i wprowadzą w dorosłym życiu. Wszyscy skorzystamy, a głównie nasza Planeta i środowisko, w którym żyjemy.


Obecnie budujemy całą drogą i zaawansowaną infrastrukturę bazując na złym modelu sortowania i odbioru odpadów. Nie można oczekiwać wspaniałych rezultatów, konstruując jakąś strukturę, bazując na złym fundamencie.
Dlatego zapamiętaj te memy i uświadom sobie, że to jest wszystko źle.

Dlatego grozi nam "Śmieciowy Armageddon". Trzeba zmienić świadomość ludzi najmłodszych - naszych dzieci. To one będą w stanie pojąć dzięki takim kampaniom edukacyjnym jak ta: 369 SORTUJ ODPADY, jak należy w szczegółach obchodzić się z odpadami i że naprawdę nie jest to trudne.

To kolejne pokolenia będą decydowały w jakim kształcie będzie funkcjonował ich system sortowania odpadów i ich odbioru, to one będę budowały cały przemysł recyklingowy bazujący na tych założeniach.

Jako założyciel kampanii 369 SORTUJ ODPADY, chcę rzucić nowe światło na ten trudny temat i mam nadzieję, że to światło rozbłyśnie na tyle jasno, że rozświetli nam drogę do przyszłości i życzę Wam wszystkim oby była ona długa i bezpieczna.

Zastosujmy podstawy matematyczne z teorii liczb w sortowaniu odpadów. Ujmijmy sortowanie w ryzy konkretnych wartości liczbowych i typów zmiennych wskazujących ilość i typy poszczególnych frakcji odpadów, które powinny być rozkładane w odpowiedniej sekwencji, czyli na konkretnej drodze złożonej ze ściśle określonej ilości etapów sortowania.

Więcej informacji znajdziecie w pozostałych postach na blogu.

Zapraszam. Przyłącz się do kampanii i Ty. Jako jednostka masz także wpływ na innych członków społeczeństwa. Możesz choćby powiedzieć o tej idei swoim znajomym, nauczyć tego swoje dzieci lub samemu wcielać w życie.


Masz pytania, uwagi, sugestie - napisz komentarz, wyślij do mnie email lub zadzwoń.

Napisane przez Sylwester Bogusiak
O mnie: Programista, akwarysta, ekonomista, badacz, matematyk, filozof. Zamiłowanie do liczb i matematyki oraz komputerów zaszczepił u siebie wraz z obejrzeniem seansu Kaszpirowskiego w wieku 11 lat. Pierwsze co poznał - to to, że dobre jest mleko matki, a inne nie - czyli system binarny miał już opanowany w wieku niemowlęcym. Autor serwisu dla akwarystów www.akwa-market.pl i strony o pieniądzu i bankowości www.positivemoney.pl oraz założyciel kampanii 369 SORTUJ ODPADY.
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Powiązane posty
POST