loader

color options

+48 516 385 392
info@369sortwaste.pl

O EKO AB369

O systemie EKO AB

Przedstawiamy opracowanie pt:. "Prezentacja. System EKO AB" - Andrzej Bartoszkiewicz. Odpady komunalne, a czyste surowce. Gospodarka odpadami komunalnymi – dziś porażka, jutro sukces.

LINK DO PDF
LINK DO CANVA

„System EKO AB to nowe spojrzenie na odpady, nie jako kłopot, ale jako źródło wysokiej jakości surowców wtórnych w długich i ciągłych seriach, jako napęd do rozwoju nowych technologii w recyklingu i produkcja surowców do wytwarzania energii ze źródeł odnawialnych. To system zgodny z unijną hierarchią postępowania z odpadami i gospodarką o obiegu zamkniętym - GOZ. Twórzmy razem nowy przemysł wydobywczy z odpadów." Andrzej Bartoszkiewicz
Kanał - "SystemEkoAB" - Wydarzenia Polsat

Połowa Polaków w ogóle nie brudzi sobie rąk segregacją odpadków, a druga połowa robi to nieregularnie, niekonsekwentnie, po łebkach. Wymówka jest na poczekaniu...


Kanał - "SystemEkoAB" - Kurier Mazowiecki

Rewolucja w segregacji śmieci w Płocku. Na największych osiedlach ustawiono osiem punktów, w których odbywa się podział odpadów. Wszystkie czyste, posortowane i przygotowane do dalszej obróbki. Są sprzedawane. Administracja zarabia, a mieszkańcy podkreślają, że wokół bloków wreszcie jest porządek i nie ma nieprzyjemnych zapachów.


Kanał - "Naturasieodplaca" - Cykl telewizyjny - "Milion ton śmieci"

W Izabelinie odpady nie są anonimowe. Inaczej jak w większych miejscowościach gdzie przeważa budownictwo wielorodzinne. Tu spółdzielnie mieszkaniowe nie mają mocnych narzędzi do egzekwowania segregacji odpadów. Trudno sprawdzać każdy worek wyrzucany przez mieszkańców. Za złe sortowanie można ukarać ogół, podnosząc wszystkim opłaty, ale to wylewanie dziecka z kąpielą. Jak sobie poradzić z problemem anonimowych odpadów? Ciekawym sposobem jest system działający na kilku osiedlach w Płocku.